SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:  +48 573 569 448

Piece do sauny - ranking TOP 5

Piece do sauny - ranking TOP 5

Wybór pieca do sauny jest niezwykle ważny dla przyszłego komfortu użytkowników. Właściwie dobrane urządzenie powinno być dopasowane zarówno do indywidualnych potrzeb konsumenta, jak i do powierzchni sauny.

Tylko wtedy możliwe będzie spokojne oddanie się relaksowi, bez konieczności ciągłego kontrolowania pracy pieca. Jakie są najpopularniejsze piece do sauny? Nasz ranking TOP 5 pomoże Ci wybrać model idealnie spełniający Twoje oczekiwania.

1. Nowoczesny piec HARVIA The Wall Black Steel

Wśród klientów dużym zainteresowaniem cieszy się piec HARVIA The Wall Black Steel, którego gabaryty dają możliwość zamontowania go nawet na niewielkiej powierzchni. Jest to piec o wyjątkowo dużej wydajności. Mały rozmiar nie wpływa na jakość jego pracy.

Spokojnie pozwoli on na zachowanie odpowiedniej temperatury w saunach o metrażu od 7 do 12 m³. Podświetlany panel kontrolny umożliwia łatwe i bezpieczne sterowanie piecem nawet przy słabym oświetleniu.

2. Ścienny piec elektryczny HARVIA KIP 90 Steel

Dla osób, które rozważają zakup pieca montowanego na ścianie, dobrym wyborem może okazać się także urządzenie HARVIA KIP 90 Steel. Bezpieczne elementy montażowe nie stanowią zagrożenia dla drewnianej ściany sauny.

Manualne sterowanie za pomocą pokręteł umieszczonych w dolnej części pieca pozwala na intuicyjną obsługę. Dodatkowym atutem tego modelu jest fakt, iż wykonana ze stali nierdzewnej obudowa nie nagrzewa się do zbyt wysokiej temperatury, przez co korzystanie z pieca jest bezpieczniejsze.

3. Piec HARVIA Cilindro PC90 z pełną obudową

Kolejna pozycja na liście urządzeń wartych zainteresowania to model HARVIA Cilindro PC90F. Jest to stojący piec, o średnicy zaledwie 320 mm.

Zajmuje zatem wyjątkowo mało miejsca w saunie. Na jego korzyść przemawia również pełna, pozbawiona otworów obudowa, która umożliwia ustawianie ław w bardzo bliskiej odległości od pieca.

4. Kompaktowy piec HARVIA Cilindro PC90 wariant H

Alternatywą dla pieca HARIVO Cilindro PC90 w wersji F, jest jego odpowiednik w wariancie H. Oba modele różnią się od siebie typem obudowy. W każdym z nich obudowę wykonano ze stali ocynkowanej pomalowanej na kolor biały lub czarny.

Wariant H posiada jednak w przedniej części otwory. Jest to ciekawe połączenie bezpieczeństwa i wygody. Częściowo osłonięty wkład z kamieniami pozwala umieścić piec w pobliżu ławy. Jednocześnie fragment ażurowy daje możliwość swobodnego korzystania z dobrodziejstw, jakie daje duża ilość kamieni.

5. Ażurowy piec HARVIA Cilindro PC90E

Piec HARVIA Cilindro PC90 występuje także w wartym polecenia wariancie E, który charakteryzuje się w pełni ażurową obudową. Pozwala to na swobodne korzystanie z bardzo dużej ilości kamieni. Jednocześnie możemy polewać je wodą ze wszystkich stron, co znacznie zwiększa wydajność pieca oraz wygodę użytkowników.

Jedyną wadą tego modelu jest konieczność ustawienia go w bezpiecznej odległości, aby uniknąć poparzenia. Problem ten można jednak łatwo wyeliminować, stosując specjalny kołnierz ochronny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl