Środek do czyszczenia tarasów I pomostów RENSA TEKNOS 1 L

Dostępność: brak towaru
Cena: 40,70 zł 40.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 0500430001

Opis

Środek do czyszczenia tarasów I pomostów RENSA TEKNOS 1 L

 

RENSA TERRACE jest bardzo efektywnym detergentem do zmywania drewnianych podestów tarasowych i mebli ogrodowych przed olejowaniem drewna. Usuwa brud, pleśń, glony i inne zanieczyszczenia, ułatwiając penetrację oleju w głąb drewna.

RENSA TERRACE może być używany na wszystkie podłoża drewniane, które wytrzymują działanie wody i które są później olejowane, bejcowane lub malowane farbami dedykowanymi do drewna, na zewnątrz. RENSA TERRACE jest silnie alkalicznym detergentem i powoduje matowienie malowanej powierzchni. Może być również stosowany do wstępnego przygotowania bardzo brudnych i skredowanych powierzchni malowanych przed ich konserwacją. RENSA TERRACE jest produktem biodegradowalnym. Spełnia wymagania OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) i Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w kwestii biodegradowalności detergentów (OECD 301 B, WE 648/2004).

 

Pojemność: 1 L

Wydajność: 10 m2/L

NAKŁADANIE

Przed zastosowaniem detergentu drewniane powierzchnie zwilżyć wodą. Zapobiega to wchłanianiu zbyt dużej ilości detergentu i zbyt szybkiemu schnięciu. Detergent nakładać na czyszczoną powierzchnię używając np. szczotki i niskociśnieniowego natrysku (tzw. rozpylacz ogrodowy). Uwaga! Unikać rozprysków – detergent może powodować uszkodzenia malowanej powierzchni. Pozostawić na ok. 5 minut. Efekt czyszczący wzmocnić przez szczotkowanie. Detergent działa w ten sposób, że tworzy śliską powierzchnię. Detergent nie może wyschnąć na czyszczonej powierzchni - jeżeli to konieczne powierzchnię należy zwilżyć ponownie płynem czyszczącym. Jeżeli brud wniknął w głąb powierzchni, może być konieczne zastosowanie środka czyszczącego do tarasów i pomostów RENSA TERRACE po raz kolejny. Powierzchnie dokładnie spłukać czystą wodą. Podczas używania myjki ciśnieniowej unikać nadmiernego zwilżenia powierzchni drewnianych tj. zewnętrzne deski drewniane (tzw. siding) i ściany na zewnątrz. Pozostawić powierzchnie do wyschnięcia na około 24 h przed malowaniem bądź innymi czynnościami.

 

PRZECHOWYWANIE

NIE MOŻE ZAMARZAĆ.

SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

RENSA TERRAC jest silnym środkiem czyszczącym, dlatego też podczas prac z produktem należy zachować szczególną ostrożność. Należy unikać kontaktu ze skórą i wdychania mgły w trakcie rozpylania. Należy chronić oczy przez rozpryskami. Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa znajduje się w Karcie Charakterystyki produktu. Detergent nie niszczy roślin ogrodowych ale należy ograniczać możliwe rozpryski. Najbardziej wrażliwe rośliny można zabezpieczyć bądź zwilżyć wodą przed używaniem detergentu. Detergent powoduje matowienie i bleknięcie czyszczonych powierzchni – unikać ewentualnych zalapań.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl